top of page
מובילות צעדה מוציאות את הילדים מהשטחים.jpeg

זה קורה בשמנו. 
אנחנו שולחות את הילדים שלנו לבצע משימות שנכפות עליהם שהכתם המוסרי והצלקות הנפשיות שלהם ילווה אותם כל ימי חייהם.
הגיע הזמן להגן גם עליהם.

אימהות ואבות החיילים דורשות.ים - הגדירו את מטרות המלחמה עכשיו
אנו, האימהות והאבות של החיילים והחיילות, דורשות ודורשים שהממשלה תגדיר ותבהיר את מטרות המלחמה ואת תוכנית היציאה. לא נסכים לסכן אותם, את חיי החטופים בעזה וחיי תושבים חפים מפשע בלי לדעת לשם מה.

הצטרפו אלינו!

מה זה חשוב?

כולנו מסכימים שיש לנטרל את הכוח הצבאי והמבצעי של חמאס כדי להבטיח את שלום תושבי הדרום ושאר אזרחי המדינה, אבל הערפל לגבי אסטרטגיית הלחימה, אסטרטגיית היציאה ומטרות הלחימה מתגבר ככל שנמשכת הלחימה. בכל יום שעובר חיילים נהרגים, הלחימה מסכנת את חיי החטופים המוחזקים בשבי חמאס בעזה ללא אופק להחזרתם וחפים מפשע נהרגים בעזה מדי יום. גדי אייזנקוט אמר בלווית בנו גל, שנפל בקרבות בעזה, ש״נעשה הכל כדי להיות ראויים לך״. כדי להיות כולנו ראויים לכל אלו שהקריבו את חייהם, חייבים עכשיו להגדיר את מטרות ואסטרטגיית הלחימה ואת אסטרטגיית היציאה.

אם הממשלה מסתפקת בסיסמאות חלולות - ההולכים לקרב מסתכנים לשווא. חוסר האסטרטגיה רק עולה לנו בעוד ועוד חיי אדם. הממשלה לא תוכל לכסות על המחדל של שבעה באוקטובר בעוד ועוד ימי לחימה ובמצב חירום מתמשך שמזיק לצבא ולעורף, לאזרחים ולמשק. המלחמה, כל מלחמה, היא אמצעי להשגת מטרה מדינית. לכן, הממשלה חייבת להגדיר למלחמה מטרה מדינית ריאלית.

אנחנו, אימהות לחיילים ואבות, לא נסכים שעזה תהיה הלבנון החדשה לא נסכים שבנינו ישרתו שנים בעומק של עזה - הממשלה חייבת להגדיר את מטרות הלחימה מיד, תוך סיכון מינימלי של החיילים, האזרחים החטופים ותושבי עזה החפים מפשע.

החזון הפוליטי של ממשלת ימין מלא על מלא הוא החזרה לעוטף עזה - לכבוש את עזה.

המלחמה היא לשם השבת הביטחון והבטחת שלום הגבול הריבוני ולא למטרות כיבוש, נישול, גירוש והתנחלות.
כיבוש עזה הוא לא בשמנו, לא בשבילנו ואנחנו לא מוותרות על החיים של הילדים שלנו.

כפי שכתב ההיסטוריון יובל נח הררי: תושבי בארי ושדרות, כפר עזה ואופקים, צריכים לדעת שאחרי הניצחון, הממשלה תאחד אותם ותדאג לביטחון שלהם במקום להפריד אותם לישראל הראשונה ולישראל השנייה – ואז להפקיר את כולם.

הצטרפו אלינו לדרישה מהממשלה להגדיר את מטרות המלחמה ולשקף אותן לציבור עכשיו!

ההשלכות של ההפיכה המשטרית על חיילים בסדיר ובמילואים מדירות שינה מעינינו. הממשלה הנוכחית תעמיק את הכיבוש ואת תפקידם של החיילים כשוטרים המגינים על מתנחלים. חיילי מילואים כבר הודיעו שיסרבו להתייצב לשירות מילואים תחת הממשלה הנוכחית. לחיילים הסדירים, לעומת זאת, אין ברירה. תפקידנו כאימהות ואבות לדבר בשמם ולדרוש את יציאתם מהשטחים הכבושים.

*העברת המינהל האזרחי בשטחים הכבושים מהצבא לשר המיותר במשרד הביטחון, סמוטריץ׳, משמעותה סיפוח רשמי. סמוטריץ' יקיים שתי מערכות חוקים- האחת לפלסטינים והשנייה למתנחלים. זה אפרטהייד, ואפרטהייד הוא פשע על פי הדין הבינלאומי.

 

*חוק החסינות נועד למנוע העמדה לדין של חיילים וחיילות על כך שביצעו פקודות בלתי חוקיות בשטחים הכבושים. החוק מוצג בצורה דמגוגית כהגנה על החיילים, אך לאמיתו של דבר הוא מסכן אותם במעצר ברוב מדינות העולם.

 

*אחד מ-16 חיילים המשרתים בשטחים הכבושים סובל מתסמינים פוסט טראומטיים כתוצאה מפעילות מבצעית שבשגרה. 80% מכוחות צה"ל מאבטחים את המתנחלים בשטחים הכבושים, והשאר עסוקים בהגנה על ביטחון המדינה בגבולותיה. לולא ההתנחלויות, הצבא לא היה בשטחים הכבושים.

 

*העברת יחידות מג"ב לסמכותו של בן גביר היא סכנה. המג"בניקים הם חיילים בשירות סדיר. הוצאתם מסמכות הצבא לסמכות המשטרה הופכת אותם למיליציות הפרטיות של בן גביר, והוא ישתמש בהן למטרותיו הפוליטיות משולחות הרסן.

 

הימצאות הצבא בשטחים הכבושים נועדה לקדם מטרות פוליטיות משיחיות, שבינן לבין ביטחון אין דבר וחצי דבר. מיעוט קטן של מתנחלים משעבד את צה"ל ואת אזרחי ישראל לסיפוח הרה אסון.

 

אנחנו קוראות לך להצטרף אלינו- להוציא את הילדים שלנו מהשטחים הכבושים! 

פני קדם, אצל רוטמן בשכונה .JPG
אימהות נגד אלימות - ספריית מחקרים, חוות דעת ומאמרים
bottom of page