top of page

יום ג׳, 26 ביולי

|

ZOOM

הכירי את הנבחרת - ח"כ גבי לסקי

חברה בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, חברה בוועדת החוקה חוק ומשפט, וחברה בוועדת המשנה לזכאי חוק השבות, וקשר עם התפוצות, חברה בוועדה המשותפת של ועדת החוץ והביטחון וועדת החוקה, חוק ומשפט לעניין הכרזה על מצב חרום. יושבת-ראש שדולה לעידוד ושיפור התחבורה הציבורית (תחבורה בת קיימא)

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
הכירי את הנבחרת - ח"כ גבי לסקי
הכירי את הנבחרת - ח"כ גבי לסקי

זמן ומיקום

26 ביולי 2022, 20:30 – 22:00

ZOOM

פרטי האירוע

55  שנים לכיבוש, השבוע האימהות מארחות את ח"כ, עו"ד גבי לסקי 

חברת הכנסת ה-24 מטעם מפלגת מרצ, עורכת דין ופעילת זכויות אדם פמיניסטית, פעילה חברתית ופוליטית ישראלית. חברת מועצת העיר תל אביב-יפו מטעם מפלגת מרצ בין השנים 2013–2018, ומזכ"לית שלום עכשיו לשעבר.

שנה וחמישה שבועות .. כתבו עליה בעיתון 

"נחצה פה קו. אני לא יודעת כמה זמן הממשלה הזאת תוכל להחזיק"

לסקי הוזמנה לאחרונה ליום גיבוש של הקואליציה. בתוכנית - שירה בציבור עם עינת שרוף וסטנד־אפ של אדיר מילר. "אני לא צריכה שעשועים, אני צריכה מעשים", היא אומרת. "אם האג'נדה של מפלגות הימין היא להשיג הישגים ימניים כדי שיוכלו אחר כך להתחבר לממשלת ימין, אז שייהנו בעינת שרוף שלהם ובאדיר מילר שלהם בלעדיי"

"בערב של ההצבעה על חוק האזרחות בנט הזמין אותנו ללשכה שלו. הוא סיפר שאבא שלו, שהגיע מסן פרנסיסקו, השתתף בשנות ה–60 בהפגנות נגד האי־שוויון כלפי השחורים. הוא הבין שהסיטואציה קשה לנו". בניגוד לבנט, 

בניגוד לבנט, על שיח עם איילת שקד לסקי ויתרה. "אני לא מרגישה שיש לי מה לומר לה", היא אומרת

לשאלתו של זאב קם ברשת ב' האם היא תומכת בתשלום שמעביר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן למשפחות המחבלים, כולל לזו של המחבל

 מהפיגוע אתמול בתל אביב, השיבה   "אתה יודע את העמדה שלי. כל העניין הזה של זכויות, אנחנו צריכים להסתכל על זה באופן כולל. יש שם ילדים שנשארים ללא פרנסה. כדי למנוע שילדים ונשים לא ינצלו אותם או שהם בעצמם ילכו לדרך הטרור – צריך לדאוג שגם לאותם ילדים תהיה פרנסה. אני יודעת שלאנשים קשה לשמוע את זה אבל זו האמת. לא צריך לעשות ענישה קולקטיבית למשפחות."

פרקליטת המחבלים: חברת הכנסת החדשה של מרצ. 

בזכות החוק הנורבגי תיכנס בקרוב עו"ד גבי לסקי כח"כית ממרצ. בעבר הגנה על מחבלים וערבים שפגעו בחיילי צה"ל.  לסקי, ילידת מקסיקו שעלתה ארצה כנערה, כיהנה כחברה מועצת העיר תל-אביב מטעם מרצ וכמזכ"לית שלום עכשיו. במהלך השנים, ייצגה בבת

 משפט ובבתי הדין הצבאיים, פלסטינים וישראלים שהואשמו בארגון מחאות אלימות, כמו גם מי שיידו אבנים, ותקפו חיילי צה"ל ואנשי ביטחון ביו"ש. בעבר אמרה לסקי לגבי בתי הדין הצבאיים, כי "המשימה שלהם היא לא להיות בתי משפט של צדק, אלא להעמיק ולהנציח את הכיבוש".

אני רצה כדי לשנות את החוקים – במקום חוק הלאום חוק השוויון".

בריאיון ל'טיים-אאוט' לפני כשנתיים, הביאה לסקי כדוגמה לפעילות פוליטית נכונה את ההתיישבות ביו"ש, ואמרה כי יש לנהוג באופן דומה, רק למען מטרה הפוכה. "תראה את מפעל ההתנחלויות. הוא חלק מתוכנית מאוד מסודרת שמטרתה הסופית היא למנוע הקמת מדינה פלסטינית על שטח רציף. הם רואים את התמונה הגדולה. איך אנחנו מתארגנים מנגד, בכנסת ובחברה האזרחית, כדי להגיע יחד למטרה מוסכמת עם תוכנית אופרטיבית? לשם הייתי רוצה לחתור". בסרטו שפרסמה במהלך הפריימריס לרשימת מרצ, אמרה לסקי: "

משהו רקוב מאוד בשמאל הישראלי

"אני מייצגת פלסטינים בבתי משפט. נקודה. נקודת המבט שלי תמיד מגיעה מכיוון זכויות האדם. לכן נחרדתי מהאווירה הציבורית המתלהמת שקראה לירות באסירים הבטחוניים על מנת להרוג. כשזה לא קרה, חשבתי שטוב שלא נעשה שימוש בנשק, כמו במקרים אמרים, ואז נחשפתי לאלימות כלפי זכרייה זביידי בניגוד לדין. זו ההזדמנות להזכיר שבישראל כלואים אלפי אסירים פלסטינים שנשפטו בגלל התנגדותם לכיבוש בעבירות, שכלפי ישראלים לא נחשבות לעבירות בטחוניות ובכלל זה קטינים שמוחזקים בישראל בניגוד לחוק הבינלאומי".

שיתוף

bottom of page