top of page

יום ג׳, 02 באוג׳

|

ZOOM

תומר אביטל רץ בפריימריז של העבודה לתקן את הכנסת מבפנים

אני רץ לכנסת. אני רץ כדי לחולל מהפכה במשכן, הפעם מבפנים. יש לי תכנית מפורטת כאן למטה להגברת מחויבות נבחרי הציבור לציבור. לשקיפות מרבית ולדמוקרטיה ישירה. להוזלת יוקר המחיה, פירוק קשרי הון-שלטון-עיתון ומלחמה בתעשיית הסוכר ובמזהמים. לצמצום הקיטוב ולחיזוק האופוזיציה - לא משנה באיזה צד אכהן.

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
תומר אביטל רץ בפריימריז של העבודה לתקן את הכנסת מבפנים
תומר אביטל רץ בפריימריז של העבודה לתקן את הכנסת מבפנים

זמן ומיקום

02 באוג׳ 2022, 20:30 – 22:00

ZOOM

פרטי האירוע

תומר אביטל רץ בפריימריז של העבודה לתקן את הכנסת מבפנים  

אנחנו בדקה 90 ומולנו יש מנגנון משומן. הח"כים המכהנים קיבלו 175 אלף להתמודדות

הדבר שהכי יעזור זה להתפקד לעבודה ולהצביע עבורי בפריימריז ב-9 באוגוסט שייערכו מהטלפון הנייד.

ניתן להתפקד עד ה-4 באוגוסט 2022

בן למשפחת אבוטבול-מייזלס מזכרון יעקוב. 

עיתונאי ומוביל את כלי התקשורת הציבורי שקוף (לשעבר מאה ימים של שקיפות. 

צפו בכתבת מגזין בנושא). מאמין שהדרך להציל את התקשורת היא עיתונות עצמאית.

תחקיריו חשפו בין השאר את עבודת הלוביסטים במשכן ואת הוצאות מעון רה״מ שהובילו לחקירה פלילית. כתבותיו הובילו לתקנות לאיסור סחר בפרוות, להגברת השקיפות ברשויות המקומיות ובאגודות העות'מניות. גם לאיסור על יועצים פרלמנטארים לכהן במקביל כלוביסטים, לחשיפת אתר ממשלתי סודי והנגשתו לציבור, לביטול היתרים לכנסת למקורבים, לפרסום הוצאות מפורטות של משרדי הממשלה ונבחרי הציבור, לבניית מדדים חדשניים לבדיקת עבודתם של חברי הכנסת, לדירוג דוברי רשויות שהפך למיזם ממשלתי רשמי, ליצירת מפלגה שקופה ולמס הסוכר. עדיין פה? עוד שני דברים: חשיפת סדר יומו הריק של סגן השר להגנת הסביבה בכתבת וידאו חדשנית והשקפת עשרות יומנים ונכסים של נבחרי ציבור שרצו לפעול באפילה הגבירו את השקיפות השלטונית, וסיקור מתמשך של נבחרי ציבור שמוחקים תגובות ביקורתיות וחוסמים גולשים ועתירה לבג"ץ הובילו את משרד המשפטים לגבש כללים חדשים לשמירה על חופש הביטוי.

זכה בפרס דיגיט לעיתונות דיגיטלית מצטיינת, ודורג ברשימת 100 המשפיעים בתקשורת של "גלובס" ב-2016 וב-2017, וברשימת 100 המשפיעים על ישראל של דהמרקר ב-2020.

הגיש פינות ברשת ב', בתכנית "הצינור", בערוץ הכנסת, ב"מעריב" ו"גלובס". הנחה פודקאסט ברדיו ת"א ובתאגיד על מאחורי הקלעים של השלטון, וחושב שזו משימת-על לקדם בשקיפות גם בשלטון המקומי. מלמד סדנאות כתיבה ואקטיביזם, מרצה באונ' ת"א, סמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי. מחבר ספר המתח -'המשכן' (עם עובד). וממייסדי לובי 99.

בין לבין כותב את הבלוג הזה. רגע. שנייה אחת. זה אומר בעצם שכל הטקסט הזה כתוב בגוף שלישי בצורה מוליכת שולל!

כן, כן, אני מודה. זה אני. כל הזמן הזה – זה הייתי אני. סליחה מכל הלב. איפה השקיפות, אה? בואו נפתח דף חדש. אני מבטיח כפיצוי שתקראו כאן גם שלל כתבות נוקבות ברוח שקיפות עצמית על חיי. אפשר למשיך? אוקיי.

מה עוד? בזמן שלא נותר לי, מורה ליוגה, אוֹצֵר במיזם: 'נשנושי שירה לתיבול השגרה' ומתחזק פרויקטים קהילתיים – כמו החוג 'שחוקים' (ז"ל) יחד עם יניב גבאי וגבריאל בוקובזה.

חבר בוועד המנהל של הסדנא לידע ציבורי, במזכירות ארגון העיתונאים ובאסיפה של לובי 99. הכל בהתנדבות. (אל תדאגו לי. לחצו כאן לפירוט כיצד אני מתפרנס).

בד בבד, לומד לנגן על פסנתר, גיטרה וחלילית (תזמינו אותי לג'אמים, ברצינות). רב-לקט (קראו), אוהב מאוד (אופס, מילה שאני פחות אוהב) לפטפט בצרפתית וספרדית. מלהג בפואטרי סלאם. מתגעגע למונטריאול ולמדריד, מעריץ את הספר 'הטרילוגיה הניו-יורקית', לוקח ללב ובעל תעודת מציל.

שיתוף

bottom of page